YÜREĞİMİZ YANIYOR...

Özellikle Marmaris ve Manavgat’a orman yangını köyleri ve şehre kadar olan bölgeyi etkilemiştir.

YÜREĞİMİZ YANIYOR...

Ülkemiz havaların aşırı ısınması ile orman yangınları ile yüz yüze geldi.

-Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli yaptığı (@bekirpakdemirli) açıklamada devam eden yangınlara; “6 uçak, 9 iha,  1 insansız helikopter,  1 yangın söndürme tankı,  45 helikopter, 1.080 arazöz, 55 iş makinası ve  4.000’nin üzerinde personel ile müdahale ediyoruz.  Mücadelemiz aralıksız sürüyor” dedi.

Yıllardır bu yangınlara tanık oluyoruz.  Önlem almamızı gerektirirken yanan değerlere maalesef seyirci kalmaya devam ediyoruz. 

Özellikle Marmaris ve Manavgat’ta orman yangını köyleri ve şehre kadar olan bölgeyi etkilemiştir.

Küresel ısınma ile beraber Dünya’da olduğu gibi bizde de Ormanlar yanmakta. Yanan yalnız orman değil orman içindeki hayvanlar ve flora yok olmakta. Ormanlarda yanarak ölen canlılar bizleri derinden üzmektedir. 

Bu Yangınlar yurdumuzun 19 ayrı bölgesini ateş çemberi ile çevirmiştir.  Yetkililer ve İstihparat güçlerimiz en ince ayrıntısına kadar araştırıyor. İnşallâh sabotaj değildir.

Üç gündür süren yangında 3 vatandaşımızı kaybettik. Yüzün üzerinde yurttaşımız yaralı. Yangından kurtarılan hayvanlar veteriner tarafından tedavi edilmekte.

Soğutma çalışmalarını Rusya, Ukrayna ve Azerbaycan uçak ve helikopterleriyle sürdürülmektedir.

Kızılay ve TEMA bağış kampanyası açarak yeşertiriz diyerek para topluyor. Yanan ormanlara ağaç dikmek yerine zamana bırakmak daha hayırlı olur.

-Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 28-29-30 Temmuz’da çıkan 81 orman yangınında 70’inin kontrol altında alındığını açıkladı.

Ülkemiz insanının içi kan ağlıyor. Hepimizin başı sağolsun....

-Bir kelebeğin, bir kaplumbağanın canı yanmasın, tek bir ağaç alevlere teslim olmasın, insanların evi, malı, canı zarar görmesin diye onlar alevlerin üzerine yürüyorlar. Korkusuz, fedakâr, cesur kahramanlarımız var. Eksik olmasınlar. Dualarımız kahramanlarımızla...

HABER: ALİ SERDAR ÇOLAKOĞLU