ORHAN AYAN - YUFKA YÜREKLİLERLE ÇETİN YOLLAR AŞILMAZ…

Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz. Görürsünüz ki; milleti mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar, hep din kisvesi altında içimize sızmış ajanların küfür ve melânetinden gelmiştir. M. Kemal ATATÜRK

ORHAN AYAN - YUFKA YÜREKLİLERLE ÇETİN YOLLAR AŞILMAZ…

-Tarihimiz, mertçe karşımıza çıkmış düşmanlarımızı hezimete uğratmış zaferlerimizle doludur.  

Türkün bileğini bükemeyenler. İçimize sızmış devletin en önemli yerlerini ele geçirerek  bürokrasinin  işleyişini, atama merkezi olma fırsatını elde etmişlerdi. Öyle kendilerini inandırdılar ki  kutsal camilerimizde ağlayarak vaiz,  milli değerimiz olan kırmızı çizgimiz  vatan, millet, bayrak  duygularımızı hamaset olarak  işlemiş peşine yandaşlar toplamıştı. Sinsi planlarla ve tilki kurnazlığıyla  devleti ellerine geçirmiş, paralel devlet oluşturmuşlar. Türk ordusuna subay yetiştiren okullara sızmışlar, girilmesi yasak olan  kozmik odalarımıza girmişler.  Ülkenin geleceği olan Öğretmen okullarında   ihanetlerine fırsat bulmuşlardı. Peki bu ihanet çetelerinin tehlikesini sezen, vatan hainliğin gidişatını gören yok muydu? Elbette vardı.  Ülkenin korumasında yemin etmiş, uğrunda  binlerce şehit vermiş, hapishanelerinde eziyetler işkenceler görmüş birileri vardı. Tehlikeyi söylediler, yalvardılar bu durumlar iyi olmaz dediler. ‘’ Okyanus ötesinden gelecek tehlikeyi işaret edip, feryat ettiler. Salya sümük ağlayan koyun postuna bürünmüş din adamı kisvesini giymiş vatan hainin planlarının olduğunu, devleti ele geçireceğini söylediler… Dinleyen olmadı.  Yapmayın imkan vermeyin diyenleri fetonun idarecileri, kendilerinin önü açılsın diye  memursa pasif görevlere, işçiyse işten atmalar, ücret kesmelere, askerse rütbe sökmelere kadar imkan buldular.  Okullarımıza sızıyorlar başarılı öğrencilere  burs verme adı altında saf, temiz vatandaşlardan para toplayıp finans merkezleri kurup bankalar açtılar. Yine gözü dönmüş paralel  devlet amirleri,  mevzu vatansa uğrunda şehit olmayı göze alan komutan ve askerleri hapishanelerde kanser edip ölüme terk ettiler. Yapılan ahde vefasızlığa dayanamayanlar ise  intihar ettirdiler.  Kendilerine engel olacakları diskalifiye yaparken halkın gözünde kutsal olan peygamber ocağımızı itibarsızlığa küçük düşürmeye imkan verdiler.  İlim İrfan yuvası Üniversitelerde ise daha vahim.  Bizden sizden diye sınıflandırma ötekileştirme kutuplaştırmalarla cephe oluşturdular. Sahte bilim adamlarıyla akademik sınavlar yaparak vasıfsız Profesörler, hocalar bilgisiz doktorlar yetiştirdiler. Planları olgunlaştı tamamdır dendi düğmeğe bastılar….

Sonrası malum.  15 Temmuz 2016

BİRİLERİ VAR…

Asil bir millet, sımsıkı birbirine bağlı olduğunu yedi cihana gösterdiler.

Mevzu vatansa biz buradayız, durun bakalım bu kadar  kolay değil, diyen birileri… Alperenler, Kaanlar, Saltukhanlar,  Alpaslanlar Fatihin ve Atatürk’ün yiğit kahramanları caddelere sokaklara döküldüler. Hep bir ağızdan eskiden söyledikleri sloganları olan ‘’ ya devlet başa, ya kuzgun leşe’’  diyerek siper ettiler kendilerini.  Halkın arasına  sızan dışardan gelmiş Türk düşmanları burada da görev başında idi. Masum canlarda yandı.  Kararlı gönüldaşlar gönüllerini ve bileklerini  birleştirip; “ Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz” diyerek kararlı ve cesur duruşuyla  serden de candan da vaz geçtiler.

Muhtaç olduğun kudret, damarlarında ki asil kanda mevcuttur..                                                            M. Kemal ATATÜRK

Çanakkaleler geçilmedi vatan’da geçilmez dediler. Her karış toprağı kanla sulanmış  kan çiçeği olan gelincikler ezilemez dediler. Okyanus ötesinden emir alan kendini bilmez  çapulculara meydanı dar ettiler.  Olan masum erlerimize vatandaşlarımıza oldu. Vatan Sağ olsun .   Başta  Piyade Astsubay Şehit Ömer Halisdemir’e,   amirinden gelen  emiri vazife sayan masum, kandırılmış kuleli askeri öğrencilerimize ve kahraman şehit halkımıza rahmetler dilerim.  Kalkışmaya katılmayan Kahraman Türk ordumuzun önünde saygı ve şükranla eğilirim.

UNUTMAYACAĞIZ...

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden sadece bu ülkenin bürokrasıye öğrenci yetiştirirken milli duygularında eksik etmemiş, mevzu vatan ise gerisi teferruattır diyen kahramanlar da yetiştirmiştir.  Vatanın bağımsızlığı ve istikbali için gözünü kırpmadan tankların önüne geçen Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mevzunu Mustafa Uygun ömrünün en güzel çağlarını şu an tekerlekli sandalyede geçiriyor. Halen hastanelerde sağlığına çare aramakta olan Gazi Mustafa Uygun’a okul müdürü öğretmenleriyle şükran ve minnet ziyaretinde bulundular.

Rabbım Mustafa Uygun’dan ve tüm şehit ve gazilerimizden binlerce kez razı olsun inşallah.

Vatan onlara minnettardır…

Orhan AYAN