İbrahim DİNÇ-UNUTMADIK! ASLA UNUTMAYACAĞIZ…

Yaş itibarıyla yarım asrı devirmiş vatansever bir kardeşiniz olarak; 27 Mayıs 1960 ihtilalinde çocuktum, hatırlıyamıyorum. ama yazılanlardan, anlatılanlardan neler olduğunu, yapılanları ve yapılmak istenilenleri çok iyi öğrendim, biliyorum.

İbrahim DİNÇ-UNUTMADIK! ASLA UNUTMAYACAĞIZ…

1971, 12 Mart muhtırasının, 1980, 12 Eylül kanlı zalim darbesinin, 28 Şubat’ın, kapatma davasının, yargı darbesinin, faili meçhullerin ve hülasa 15 Temmuz hain darbe girişimine kadar yaşanan bütün ihanet vakıalarının canlı şahidiyim.

‘Tarih tekerrürden ibarettir der’ büyüklerimiz. Çok doğru bir tespit. Geçmiş tarihimize kısa bir göz attığımızda 18.yüzyılda sanayii devrimini gerçekleştiren batılı dostlarımızın ürettikleri otomobiller elbette suyla çalışamaz ya…Onlara petrol lazım. Petrol nerede? Bu coğrafyada. Bu coğrafyanın ele geçirilmesi için ne yapmak lazım?  İlk önce Osmanlı İmparatorluğunun saf dışı kalması lazımdı. Ne acıdır ki öyle oldu. Haçlı ordusunun ve haçlı zihniyetinin yapması gereken türlü entrikalarla, oyunlarla kutsal dinimiz ve millî harcımız olan dilimizin bozulması gerekirdi bunu da büyük oranda başardılar.

Eskiden düşman cephede idi. Görüyorduk, vuruyorduk ve zalimlere bedel ödetiyorduk. O zaman dominyon askerleri vardı şimdi çeşitli adlarla ve entrikalarla kurdukları eli kanlı terör örgütleri var.

Değerli kardeşim, Atalarımız “Su uyur düşman uyumaz” derler. Bizler de uyanık olmalıyız. İçeride ve dışarıda bizleri kıskacına almak isteyen hainlere karşı her daim uyanık olmalıyız, dik durmalıyız. İçteki ve dıştaki hainlere, düşmanlara karşı el ele vermeli ve sımsıkı kenetlenmeliyiz. Aramızdaki ufak tefek bütün kırgınlıkları bir kenara itip geleceğimize odaklanmalıyız.

Tarihi derinlikleri binlerce yıllık geçmişe sahip bir devlet geleneği olan asil bir kavmin evlatları olduğumuzu da asla unutmamalıyız.

İlimde, bilimde, fende ne yapmamız gerekiyorsa bizlerde mutlaka yapmalıyız ve başarmalıyız. Rabbım bizleri haşa eksik yaratmadı. Bizim 300 yıllık bir geçmişi olan Amerika’dan, Hollanda’dan ve 71 yıllık eli kanlı masum insanları katleden İsrail’den neyimiz eksik? Onlar gibi dünyanın 365 noktasında ve ne amaçla konuşlandıkları belli olmayan askeri üslerimizde yoktur.

Aslında yazılacak, çizilecek, anlatılacak o kadar çok konu var ki, şimdilik bunu bir kenara not edip asıl günün anlam ve önemine dönelim. 15 Temmuz 2017 gecesi milletçe yaşadığımız bu acı vakıadan bir kez daha ders alalım. Geleceğimizin teminatı gençlerimizi aydınlatalım. Geçmişten günümüze kadar tekerrür eden acı gerçekleri asla unutmayalım ve unutturmayalım.

Bütün olanlar bir yana ama ‘15 Temmuz 2017 Hain Darbe Girişimi’ gibisinin benzerine rastlamak mümkün değil.

Bu zalimleri Türk Adaleti yargılıyor ve yasalar çerçevesinde gereken cezaya çarptırııyor. Amma;” Savaşta bile sivil halka kurşun sıkmak uluslararası savaş yasasına göre ağır suçtur. Bunların uluslararası mahkemelerde de en ağır şekilde yargılanmaları gerekir değil mi? Ne yazık ki dost bildiğimiz müttefiklerimiz bunları yargılamak yerine, alıp bağırlarına basıyorlar. Hain şebekenin yurt dışına kaçan sivil ve asker kılıklı hain aktörleri nerelerdeler?

Unutmayacağız ve unutturmayacağız…

O hain darbe girişimi karanlık gecede Türkiye Büyük Millet Meclisimizi bombalayan, henüz doğmamış yetim yavrularımızın hakkı olan paralarla vatanımızı, namusumuzu korusun diye üniforma giydirdiğimiz asker kılıklı alçak hainlerce o gece katledilen 251 şehidimizi ve çeşitli yerlerinden yaralanan 2196 gazimizi asla unutmadık! Unutmayacağız, unutturmayacağız bu böyle biline.

Askerime, polisime, sivil halkıma kurşun sıkan asker kılıklı, üniformalı satılmış hain teröristler ne ise, görevini düzgün yapmayan, ekmeğimizi yiyen, suyumuzu içen, havamızı soluyan, şahsi çıkarlarını millî çıkarlarımızın üstünde tutan bu alçaklar ve hâlâ aramızda yaşayan kriptolar da aynıdır.

Asla unutma! “Su uyur düşman uyumaz…” der atalarımız.

Rabbım güzel ülkemi, güzel ülkemin güzel insanlarını her türlü tehdit ve tehlikelerden muhafaza eyleye inşallah.  

Bu vesileyle tüm şehidlerimize Rabbımdan gani gani rahmet; ülkeme ve ülkemin güzel insanlarına aydınlık ve huzur dolu bir gelecek niyaz ediyorum.

Sağlıcakla kalınız…