TUZLA’MIZIN ADINI BAŞKENTE TAŞIYAN OKUL…

Önce birlik-beraberlik ruhuyla kenetlendik. Başaracağımıza inandık. Sabrettik, çalıştık ve başardık.

TUZLA’MIZIN ADINI BAŞKENTE TAŞIYAN OKUL…

-Önce birlik-beraberlik ruhuyla kenetlendik. Başaracağımıza inandık. Sabrettik, çalıştık ve başardık.

Azmin zaferi dense mübalağa yapmış olmayız. Dört yıl önce arkadaşlarımızla birlikte önce düşündük, sonra  tasarladık ve daha sonra düşündüklerimizi gayretle projeye dönüştürdük.

          

Bizde varız dedik ve yola koyulduk…

Başarmak, başarılı olmak en büyük hayalimizdi ama bu uzun ve zorlu yolculukta güçlü rakiplerimizin olduğunu biliyorduk. Cesaretin olmadığı hiçbir mücadelenin de zaferle sonuçlanamayacağını da biliyorduk. Ve nihayet bu süreçte yılları merdiven yaptık ve hedefe merdivenden çıkar gibi adım adım ilerleyip çıktık.. “Zafer inananlarındır” der büyüklerimiz. Nihayet öyle oldu ve zafer bizim oldu.

       

Tuzla Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Uzman Öğretmen Erman Akbulut; “Okul olarak akademik ve mesleki eğitimin yanında sosyal ve kültürel faaliyetleri en üst düzeyde tutmaya çalışıyor ve bunu okul kültürüne dönüştürmeye gayret ediyoruz” dedi. Önemli olan ortaya bir eser koyabilmek ve bu eseri de yazıya dönüştürerek uzun süre kalıcılığını sağlamaktı.

      

Dört yıllık birikimimizle yola koyulduk…

Projemizi titizlikle hazırladık ve bu güzel anlamlı eserleri ortaya koyduk.

Tuzla Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun yarışma için hazırladığı ‘Çizgilerle Hadisler -  4’ adlı eseri 2019 – 2020 Eğitim Öğretim yılında uluslararası çapta ve Türkiye geneli ortaöğretim öğrencilerine yönelik düzenledikleri yarışma eserlerini içermektedir.

Okul Müdürü Erman Akbulut; “Her zaman geniş ufku ve bakış açısıyla bize güç veren MEB Din Öğretimi Genel Müdürü Sayın Nazif YILMAZ’a, projemizle yakından ilgilenen Daire Başkanlarımız Sayın İhsan ERKUL ve Oğuzhan ÖZKAN’a, Tuzla Kaymakamımız Sayın Ali AKÇA’ya, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ALİREİSOĞLU’na, Tuzla Müftümüz Sayın Mustafa AYDIN’a ve her daim maddi ve manevi desteklerini bizlerden ve eğitim kurumlarımızdan esirgemeyen, kitabımızın basımını ve projemizin sponsorluğunu üstlenen Tuzla Belediye Başkanımız Sayın Dr. Şadi Yazıcı’ya okulumuz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve çok değerli proje ekibimiz adına sonsuz teşekkürlerimi arz ederiz.

   

Proje eser hakkında duygu ve düşüncelerini belirten Tuzla Müftüsü Sayın Mustafa AYDIN; “Çizgilerde Hadis Yarışması’nın hem hadislerin bilinirliklerinin hem de resim sanatına ilginin artmasına büyük katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Düzenlemeye başlandığı günden itibaren destek vermekten mutluluk duyduğumuz fevkalade güzel bir etkinlik olan bu yarışmanın düzenlenmesinde ve gençlerimizin eserlerinin kitap haline getirilmesinde büyük emekleri olan Tuzla Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu Müdürü Erman AKBULUT’u , projeye gönül veren sevgili öğrencilerimizi, idareci ve öğretmenleri tebrik ediyor; çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

  

Okul Müdürü Erman Akbulut; “Kitabımıza emeği geçen Editörümüz Gökmen HANCI’ya; Ressam Hülya BARIŞ, İbrahim AŞIK ve Şafak EROĞLU’na ; Resim Öğretmenlerimiz Nurten ERDOĞAN ve Derya KESKİNLER’e; İHL Meslek Dersleri Öğretmenlerimiz Kahraman ÇANAKÇI; Abdurrahman İLHAN  ve Cesur OKUR’a ; Türkçe Öğretmenimiz Şerif SUAT’a ayrı ayrı teşekkür ederim” dedi.

Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ahmet ALİREİSOĞLU proje ve eser hakkında; “Hz. Peygamberimiz SAV Kur’an-ı en iyi şekilde anlayan ve hayatına tatbik edendir. Bundan dolayı O’nun sözleri olan hadisler de Kur’an-ı Kerim doğrultusunda sosyal hayatımızda örnek aldığımız şekillenmiş sözlerdir. Aktif hayatın getirdiği değişimlere ve bunun sonucunda ortaya çıkan problemlere karşı bize yol gösterici olan Allah’ın CC ayetleri ve peygamber Efendimizin sünnetidir.

Tuzla Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulunun düzenlemiş olduğu “Çizgilerle Hadis Yarışması” gençlerimize hadisleri öğretmek, Hz. Peygamberimizin yaşayış şeklini ve hayata bakışını tanıtmak ve kavratmak, hayatın getirmiş olduğu problemler karşısında nasıl hareket edecekleri noktasında onlara yol göstermek için önemli katkılar sunacaktır” dedi.

‘Çizgilerle Hadisler – 4’ sergimiz çok büyük beğeni aldı…

Projemiz Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından eğitim de iyi örnekler de ilk üç eser den biri seçilerek 24-25 Ağustos 2021 tarihlerinde Ankara Ticaret Odası Congresium da sergilenme hakkı kazandı.

Sergi standımızı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ahmet Emre Bilgili’de  dahil birçok üst düzey bürokrat ziyaret ettiler.

Projemiz Eğitimde iyi örnekler yarışmasında birincilik için yarışmaktadır. Bu vesile ile yarışma için okulumuzda 1 Eylül tarihinde video çekimi yapıldı.

Dört yarışma dört kitapçık haline getirildi...

2021 - 2022 Eğitim Öğretim yılında yarışmanın 5’incisi yapılacak ve yarışma eserlerinden 5’inci kitapçık basılacak ve böylece 5 senede okula 5 eser kazandırılacaktır. Bu da okulda kurum kültürü oluşmasına büyük katkı sağlayacaktır.

       

"Tuzlamızın adını Başkentimize taşıyan okulumuzun yöneticilerini, öğretmenlerini ve öğrencilerini ebrik ediyor; başarılarının devamını diliyoruz..."

ANADOLU YAKASI HABER - İBRAHİM DİNÇ