TUZLA’DA TEMİZLİK PERSONELİNİN DİKKATİ ÜÇ CANA HAYAT VERDİ

Tuzla’nın Cami Mahallesi’nde bulunan bir konteynere bırakılan 4 yavru kedinin 3’ü Tuzla Belediyesi temizlik personelinin dikkati sayesinde kurtarıldı.

TUZLA’DA TEMİZLİK PERSONELİNİN DİKKATİ ÜÇ CANA HAYAT VERDİ

-Tuzla Belediyesi Temizlik Personeli Kadir Doğan dikkat ve duyarlılığıyla farkettiği çöp konteynerine ölüme terkedilen yavru kedileri kurtardı.

 -Tuzla’nın Cami Mahallesi’nde bulunan bir konteynere   bırakılan 4 yavru kedinin 3’ü Tuzla Belediyesi temizlik   personelinin dikkati sayesinde kurtarıldı. Hipotermi geçiren   kedileri çöp toplama aracına alarak ısıtan Tuzla Belediyesi   Temizlik Personeli Kadir Doğan o anları anlatı.

 

TUZLA BELEDİYESİ TEMİZLİK PERSONELİ KADİR DOĞAN’DAN İNSANCIL BİR DAVRANIŞ…

 -Tuzla’nın Cami Mahallesi Papaz Çeşme Caddesi üzerinde   bulunan bir çöp konteynerinin içine bırakılan 4 yavru kediden   3’ünün hayatı, Tuzla Belediyesi temizlik personelinin dikkati   sayesinde kurtuldu. Çöp konteynerini çöp toplama aracı ile   kaldırdığı sırada araç ekranında kıpırdama fark eden temizlik   personeli Kadir Doğan, hemen çöp konteynerini   yere indirerek aracından indi. Konteynerin içine ve çevresine   bakan Kadir Doğan, 4 yavru kedinin üçünün sağ olduğu fark   etti. Hipotermi geçiren ve soğuktan titreyen yavru kedileri   çöp toplama aracına alarak ısıtan Doğan, yavru kedileri   Tuzla Belediyesi veterinerlerine getirdi. Orada yapılan   kontrollerinin ardından sağlık durumları iyi olan kediler sahiplendirilerek yeni yuvalarında yaşamaya başladılar. Temizlik personeli Kadir Doğan’ın yavru kedileri bulduğu heyecanı güvenlik kameralarına yansırken, o anları mikrofonlara anlattı.

KEDİLERİ BURAYA ATMIŞLARDI BEN DE KAYITSIZ KALAMADIM…

 

-Tuzla Belediyesi Temizlik Personeli Kadir Doğan; ” Biz   günlük görevimizi icra ederken, rutin olarak günlük olarak   alınan çöp konteynerimizi taktım. Havaya kaldırdım ve araç   içerisinde konteynerlerin içerisinde gösteren   kameralarımızdan bir kıpırtı fark ettim. Çöp konteynerini hiç   boşaltmadan aşağıya indirdim. Aşağı inip baktığım zaman iki   tane yavru kedinin çöp konteynerinin içerisinde olduğunu   fark ettim.                                                                               

 - Bir tanesi ölmüştü. Canlı olanı aldım ve konteynerin arka kapağının olduğu yerden diğerlerini aldım. Toplamda 3 tane göbekleri daha düşmemiş yavru kediydiler. Bu şekilde buraya atmışlardı bu kedileri. Anne kedinin gelip de konteynerin içerisine doğum yaptığı bu zamana kadar görülmüş bir olay değildir. Ben de tabi bu duruma kayıtsız kalamadım. Yavru kedileri aldım kamyonun içerisine koydum. Güzelce sardım ve ısıttım onları. Hipotermi geçiriyorlardı. Titremelerini giderdim daha sonra bu yavru kedileri Tuzla Belediye binamızın arkasında bulunan sağlık birimimize teslim ettim” dedi.

HABER: TUZLA BASIN