TUZLA PROF. DR. CAHİT ARF İLKOKULU’NDAN ÖRNEK PROJE…

Tuzla Prof. Dr. Cahit Arf İlkokulu Öğretmeni Figen Akın Varlı’nın hazırladığı ve kaleme aldığı örnek projelerden biri daha gerçekleştirildi.

TUZLA PROF. DR. CAHİT ARF İLKOKULU’NDAN ÖRNEK PROJE…

-Projenin Mimarı Figen Akın Varlı Öğretmenimizin kaleme aldığı özel ve bir o kadar da anlamlı çalışma olan eser eğitim camiamızca da oldukça ilgi uyandırdı ve takdir edildi.

Projenin Mimarı Öğretmenimiz Figen Akın Varlı; “Canım çocuklarım okuma yazmaya geçtiklerinde ilk okuyacakları kitap benim yazmış olduğum kitap olsun diye kaleme aldığım; “Bu Hikayenin Kahramanı Sensin” isimli bu eserimin imza gününde beni yalnız bırakmayan, her çalışmamda bana güç ve destek olan Okul Müdürüm Alptekin Topal’a, kitabımın imza günü münasebetiyle çok değerli vakitlerin ayırıp davetimize hicazet eden değerli Şube Müdürüm  Sayın Birkan Onat’a, Piri Reis Ortaokulu Müdürümüz Savaş Eriç Ünal’a, Kent Konseyi Başkanımız Funda Hanım’a ve Aytekin Bey’e, Değerli Müdür Yardımcımız Havva Küçükbaş Öğretmenime, Çok değerli Velilerime ve Akıllı Bıdıklarım’a ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Bu Hikayenin Kahramanı Sensin” isimli kitabımın içerisinde yer alan kahraman çocuklarımın serüvenlerini okuyacak olan her çocuğumun ismini ayrı ayrı yazmakla ayrı bir farkındalık oluşturmak istedim. 

Bugün “Okumak Özgürlüğe Uçmaktır “dedik ve her zaman gölgesinde huzur bulduğumuz istiklâl ve istikbalimizin sembolü ayyıldızlı bayrağımızla bezenmiş uçan balonlarımızı sevinç ve coşkuyla semaya bıraktık.

       

Okumanın erdemiyle kitaplarımızı elimize aldık ve okumaya başladık…

Hikaye Kitabımızın Yazarı Figen Akın Varlı imza gününe katılan kitap dostlarına hitaben; “Akıllı bıdıklarım iyi ki varsınız!..Sizlerden aldığım ilhamla yazdığım bu hikaye kitabımın “e-Twinning projesi” olarak onaylanmış olmasında da ayrıca çok mutlu oldum.

İnandık, azmettik ve bu projemin amacına ve hedefine ulaşmasını da böylelikle gerçekleştirmiş olduk. Sizlerle bir arada olmaktan ve çok değerli manevi desteklerinizden ötürü hem gururlu hem de çok mutluyum. Sağolun, varolun! Hepinize ayrı ayrı saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum” dedi.

ANADOLU YAKASI HABER “EĞİTİMİN SESİ…”