TÜRKKEP SAP ile OEM İŞ ORTAKLIĞINA İMZA ATTI

TÜRKKEP, SAP ile OEM (Original Equipment Manufacturer - Orijinal Ürün Üreticisi) partneri oldu.

TÜRKKEP SAP ile OEM İŞ ORTAKLIĞINA İMZA ATTI

TÜRKKEP bu iş birliği ile SAP ortamına özgün (SAP native) olarak geliştirdiği ve temel güven hizmetleri işlevlerini içeren entegrasyon çözümünü (Trust Services Integration Application with SAP technologies), SAP kullanan kurumların hizmetine sunuyor.

SAP en iyi uygulama (best practice) prensiplerine uygun olarak esnek bir yapıda sürekli güncellenerek geliştirilen Güven Hizmetleri Entegrasyon Uygulaması; İK süreçleri, sözleşme yönetimi, ihtar/ihbar ve ödeme talimatları yönetimi, e-fatura ile KEP entegrasyonu, kamu kurumları ile e-Yazışma ve e-Tebligat entegrasyonu gibi karmaşık e-dönüşüm senaryolarının SAP ortamı içinde bütünleşik olarak tasarlanmasını mümkün kılıyor.

TÜRKKEP tarafından SAP uygulama ortamı için özgün olarak geliştirilen ve kısa süre içerisinde SAP marketplace (pazaryerinde) de yer alacak olan Güven Hizmetleri Entegrasyon Uygulaması ile sunucu veya istemci katmanlarında her türlü belgenin 5070 sayılı Kanun’a uygun Nitelikli Elektronik Sertifika ile her imza profilinde ve tüm belge türlerinde imzalanabilmesini ve imzalı belgelerin doğrulanabilmesini sağlıyor. Çözüm ile ayrıca, Kayıtlı Elektronik Posta hesaplarına bağlanarak KEP iletisi gönderme ve alma, yıl içinde yayınlanması planlanan güncelleme ile de EYP paketi oluşturma, gönderme ve alma gibi temel güven hizmetleri işlevlerini de SAP ortamından çıkmadan kurumsal iş akışlarının içinde kullanmak olanaklı hale geliyor.

Bu çözüm ile SAP ortamı içerisinde ihtiyaç duyulan tüm temel  e-dönüşüm süreçlerinin kurumsal iş akışlarına SAP ortamı içinde merkezi bir şekilde ve standart yöntemlerle entegre edilmesine olanak sağladıklarını belirten TÜRKKEP Genel Müdürü Olcay Yıldız, bu çözümün İK, Finans ve Üretim gibi tüm SAP modüllerinde farklı müşteri gereksinimlerine göre uyarlanabilen katma değerli bir çözüm olduğunu ve e-dönüşüm süreçlerinde kurumlara hız, standardizasyon ve maliyet avantajı sağladığını da sözlerine ekledi.

SAP en iyi uygulama (best practice) prensiplerine uygun olarak esnek bir yapıda sürekli güncellenerek geliştirilen Güven Hizmetleri Entegrasyon Uygulaması; İK süreçleri, sözleşme yönetimi, ihtar/ihbar ve ödeme talimatları yönetimi, e-fatura ile KEP entegrasyonu, kamu kurumları ile e-Yazışma ve e-Tebligat entegrasyonu gibi karmaşık e-dönüşüm senaryolarının SAP ortamı içinde bütünleşik olarak tasarlanmasını mümkün kılıyor. Çözüm ayrıca HTML5 için SAP Kullanıcı Arayüzü (SAP user interface for HTML5 – UI5), SAP Grafik Kullanıcı Arayüzü (Graphical User Interface (GUI)), SAP Fiori gibi arayüz bileşenleri ve diğer SAP yeni nesil entegrasyon ve bulut teknolojilerini kullanarak kurumlara SAP ortamı içinde bütünleşik e-dönüşüm senaryolarını hızlı ve maliyet etkin şekilde gerçekleştirme olanağı sağlıyor.

TÜRKKEP HAKKINDA:

TÜRKKEP, 2013 yılından itibaren Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yetkilendirilmiş Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Hizmet Sağlayıcısı, Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yetkilendirilmiş E-Fatura Özel Entegratörü ve Saklamacı Kuruluş olarak faaliyet göstermektedir. Temel ve katma değerli KEP ve E-İmza hizmetlerinin yanı sıra, E-Fatura, E-Arşiv Fatura, E-İrsaliye, E-İhracat, E-defter, E-Saklama gibi bütünleşik e dönüşüm hizmetlerini tek noktadan sunan bir Güven

Kurumu’dur. Birey ve kurumların güven hizmetleri ihtiyacının karşılanmasında kilit bir görev üstlenen TÜRKKEP, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir Ar-Ge Merkezi olarak, e-dönüşüm alanında yenilikçi çözümler, hizmetler ve uygulamalar geliştirmektedir.

SAP HAKKINDA:

Akıllı İşletmeler ile gücüne güç katan bir deneyim şirketi olarak SAP, tüm sektörlerde her ölçekteki şirketin iş süreçlerini en iyi şekilde yürütmesine destek oluyor. Dünyadaki finansal işlemlerin %77’si SAP sistemine dokunuyor. Öğrenen Makineler, Nesnelerin İnterneti ve gelişmiş analitik teknolojilerimiz, şirketlerin akıllı işletmelere dönüşmesine yardımcı oluyor. SAP’nin uçtan uca uygulamaları ve servisleri, özel sektör ve kamu sektöründen 440.000'den fazla kurumun kârlı bir şekilde faaliyet göstermesine, değişimlere uyum sağlamasına ve rekabette fark yaratmasına olanak tanıyor. SAP’nin iş yazılımları alanındaki liderliğini Türkiye’de de devam ettiren SAP Türkiye, şirketin 65. ülke ofisi olarak 2001 yılında kuruldu. Bugün SAP Türkiye, Ankara ve İstanbul’da yer alan ofisleri ve İstanbul Teknopark’ta yer alan SAP Geliştirme Merkezi dâhil olmak üzere 250 kişilik uzman bir ekip ile 1400’ün üzerinde kuruma hizmet vermektedir. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’deki gelirlerini ve çalışan sayısını istikrarlı olarak artıran SAP Türkiye, ekosistemindeki onlarca iş ortağıyla birlikte 5000’in üzerinde nitelikli iş gücüne de istihdam imkânı sağlamış bulunuyor. SAP Türkiye hakkında daha ayrıntılı bilgi için www.sap.com/turkey  adresini ziyaret edebilirsiniz.