TRAFİKTE SAYGI VE TRAFİKTE TUZLA FARKI...

Tuzla Sahilde halat atmış Mehmet Akif Ersoy Gençlik Gemisi Önünde saat:11.00’de verilen startla başlayan etkinliğe Başkan Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Kaymakamı Ali Akça, İlçe Mili Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Belediye Başkan yardımcıları, genç-yaşlı yüzlerce bisikletli vatandaşımız katıldılar.

TRAFİKTE SAYGI VE TRAFİKTE TUZLA FARKI...

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü dolayısı ile Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Belediye Başkan Yardımcıları, Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Tuzla İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alireisoğlu, Minibüs Şoförleri ile genç, yaşlı yüzlerce Tuzlalıların bisikletleriyle katıldıkları etkinlikte yaya ve bisikletlilerin geçiş  önceliği için farkındalık pedalı çevirdiler.

Dolmuş şoförleri bu sefer pedal başında…

Her gün İstanbul trafiğinde pedal çeviren binlerce bisiklet sürücüsü; taksi, minibüs ve otobüs şoförlerinden anlayış ve empati bekliyor.

Trafikte saygı anlayışı kapsamında yaya ve bisiklet sürücülerine geçiş önceliği verilmesi ve yolların sadece araçlara ait olmadığı vurgusunu yapmak üzere 10 minibüs şoförü gençlerle birlikte pedal başına geçerek seslerini kamuoyuna duyurmaya çalıştılar.

Tuzla esnafları ve vatandaşlar bisikletlilere yol güzergâhında alkışlarla sevgi gösterisinde bulundular…

Tuzla Sahil’den start alarak sahil boyundan hareketle  Ayyıldız tesisleri önünden geçerek, Piyade Okulu Yolundan, Çiçekçiler Camii güzergahından ve Tuzla çarşı içerisinden tekrar start verilen Tuzla sahil alanına döndüler.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Start alanına döndükten sonra ilçe protokolü ve vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada etkinliğin önemini ve amacını anlattılar. Başkan Yazıcı yaptığı konuşmada; “Sürücülerimiz  ve tüm halkımızla birlikte trafik kurallarına sadakatle uymamız gerektiğinin önemine vurgu yaptılar.

Böylelikle trafikte mal ve can kaybının önüne geçebileceğimizi, gönül rahatlığıyla da çocuklarımızın okullarına, vatandaşlarımızın da işlerine  gidip geleceklerini” belirttiler.                                                                                           HABER: MUSTAFA ÇERÇİ