TİNGADER’DEN DATÇA BELEDİYE BAŞKANI UÇAR’A KINAMA

Açıklamada, “Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’ın Muğla Temsilcimiz Sebiha Arslan’a yönelik çirkin sözleri kınıyoruz” denildi.

TİNGADER’DEN DATÇA BELEDİYE BAŞKANI UÇAR’A KINAMA

Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği (TİNGADER), Muğla’nın Datça İlçe Belediye Başkanı Gürsel UÇAR’ın, TİNGADER Muğla Temsilcisi Sebiha ARSLAN’a yönelik, “Bu haberi kaç paket çay alarak yaptın” şeklindeki çirkin sözlerini kınadı.

Olağanüstü günlerden geçtiğimiz bir dönemde çok zor şartlara rağmen halkı bilgilendirmek amacıyla görevini yapmaya çalışan bir gazeteciye hem de kadın bir gazeteciye böyle bir ithamda bulunmanın bir belediye başkanına hiç yakışmadığı vurgulanan açıklamada şöyle denildi:

Yurdumuz olağanüstü günlerden geçmekte ve küresel bir saldırı ile baş etme mücadelesi vermektedir.

Başta Sayın Cumhurbaşkanı olmak üzere devletin tüm görevlileri, STK’lar ve diğer kuruluşlar ile birlikte vatandaşlarımız da ellerinden geleni yapmakta, birçok yerde başlayan yüzlerce yangınla mücadelede en üst düzeyde çalışmaktadırlar. Bugün, “eksik ve kusur kimde?” diye aramanın yeri ve zamanı değildir. Herkes elinden gelen en üst katkıyı yapmak durumundadır.

Ateşin, dumanın, tozun, toprağın arasında, her zaman olduğu gibi cansiperane çalışan ve her kesim ve her yetkilinin verdiği bilgiler doğrultusunda kamuoyunu aydınlatma uğraşı içerisinde bulunan her gazeteci gibi Muğla Temsilcimiz, AA Muhabiri ve Datça Haber Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Sebiha Arslan da, Sayın Cumhurbaşkanı’nın bölgeye yaptığı gezi, incelemeye dair haberi gazetesinde yayınlamıştır.

Datça Belediye Başkanı Gürsel Uçar’ın, Meclis toplantısını izleyen Sayın Sebiha ARSLAN’a yönelik,  ‘Bu haberi kaç paket çay alarak yaptın?’ şeklindeki çirkin sözlerini asla kabul etmiyoruz.

" -Bir Belediye Bakanına yakışmayan yakışıksız lakırdısından dolayı Başkan Gürsel UÇAR'ı şiddetle kınıyor; basın mensubu arkadaşımızdan derhal özür dilemesini bekliyoruz..."

“Partisi ne olursa olsun, hangi siyasetçi söylerse söylesin, bu sözleri tüm gazetecilere söylenmiş kabul ederek üzerimize alındığımızı belirterek şiddetle kınıyor, gazeteci hanım kardeşimizin yanında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.”

ANADOLU YAKASI HABER