TİNGADER YÖNETİMİ KİRAZLIDERE’DE TOPLANDI…

İstişare toplantısında genel durum değerlendirmesi yapıldı... HABER: SENA AKTÜRK

TİNGADER YÖNETİMİ KİRAZLIDERE’DE TOPLANDI…

-TİNGADER (Tüm İnternet Gazeteciliği ve Gazeteciler Derneği) Yönetim Kurulu, Kirazlıdere Tesisleri’nde toplandı.

Açık alanda gerçekleştirilen istişare toplantısında, genel durum değerlendirmesi yapıldı ve bazı illerde şube açılması için il temsilcilerine yetki verilmesi kararlaştırıldı.

TİNGADER Yönetimi, pandemi nedeniyle ara verdiği yüz yüze görüşmelerine, bir süre önce hizmete açılan Kirazlıdere Tesisleri’nde başladı.

Genel Sekreter Hasan Sadi Kahyaoğlu’nun hazırladığı gündeme ilişkin sunumla başlayan toplantıda; Genel Başkan Mehmet Ali Çelik, pandemiye rağmen TİNGADER’in çalışmalarına ara vermediği ve sanal ortamda da olsa çeşitli faaliyetlerde bulunduklarını söyledi.

TİNGADER’in sesinin daha güçlü çıkması için şube çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiğine dikkat çeken Genel Başkan Çelik, en kısa zamanda 81 ilin tümünde şubeleşmeye gidilmesi için gayret edeceklerini anlattı.

Toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Müslüm Aktürk, Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Faruk Alioğlu da gündeme ilişkin düşüncelerini paylaştılar.

ŞUBE İÇİN YETKİ…

İstişare toplantısında ayrıca bazı illerde şube kurulması için il temsilcilerine yetki verilmesi, daha önce yetki verilen ancak hala kurulamayan şubeler için de yeniden isim belirlenmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

Buna göre, Ankara Şubesi için Habip Çadırıcı’ya, Şanlıurfa Şubesi için Şahban Kılıç’a, Adıyaman Şubesi için de Mehmet Sonuç’a yetki verilmesi kararlaştırıldı.

Öte yandan TİNGADER’in video konferanslarına da Ekim ayının ilk haftasından itibaren başlanılması planlandı. Daha önce Pazar günleri yapılan söz konusu toplantılar, sokağa çıkma yasakları kaldırıldığı için hafta içi 21:00’de gerçekleştirilecek.