TARIMCILIK BESLENMEMİZİN EN ÖNEMLİ KAYNAĞIDIR...

Gazetemiz Haber Müdürü Mustafa Çerçi, Tuzla İlçe Tarım Müdürümüz Veteriner Hekim Şahin Çat’ı ziyaret ettiler.

TARIMCILIK  BESLENMEMİZİN EN ÖNEMLİ KAYNAĞIDIR...

SAĞLIĞIMIZ İÇİN ORGANİK TARIM…

 -İlçe Tarım Müdürü Şahin Çat; “Uzun bir süredir   dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid 19   salgınına karşı devletimizin ve milletimizin uyum   içerisinde vermiş olduğu mücadele oldukça önem   arzetmektedir. Özellikle bu süreçte edindiğimiz bazı   tecrübeler bundan sonraki sosyal hayatımızda da   önemli değişikliğe vesile olacağına inanıyorum.   Günümüzde tarımcılığın önemini ve özellikle de   Organik Tarımcılığın önemini sağlığımız açısından   göz ardı edemeyiz” dedi.

TOPRAK ANA…

Haber Müdürümüz Mustafa Çerçi; ”Ülkemiz tarımcılığa elverişli olduğu kadar ve oldukça da verimli topraklarıyla göz kamaştırmaktadır. Ne yazık ki bu denli önemli bir konunun pandemi  sürecinde değerinin daha anlaşılır olduğu gerçeğinin idrak edildiğini zannediyorum. Bundan sonraki hayatımızda Tarımcılığımızın daha dikkatli değerlendirileceğine,  köyden kente göçün bundan sonra tam tersine çevrileceğine inanıyorum” dedi.

Anadolumuzun İstanbul’a açılan kapısı 'Eğitim Kenti Tuzlamız' sanayiisinin yanında , balıkçılık ve tarımcılık içinde oldukça elverişlidir.

HABER: SEREN ÇERÇİ