SANCAKTEPE SABEDİN TÜRKER İLKOKULU’NDAN GÖRKEMLİ BİR PROJE…

Erasmus + projesinin 'nature and art' konulu toplantısı koordinatör ülke İtalya'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildiler.

SANCAKTEPE SABEDİN TÜRKER İLKOKULU’NDAN GÖRKEMLİ BİR PROJE…

-Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu çalışmalarında Erasmus+ programında Sancaktepe Sabedin Türker İlkokulu Proje Numarası 2018-1-IT02-KA229-048592_2   ile ‘NATUREL EDUCATION FOR DIGITAL STUDENTS’ temalı projenin ortağı olarak  “çocuklarımızın doğa ve çevreyi kullanarak eğitim ve öğretim faaliyetleri yapmasını ve böylece teknoloji bağımlılığından uzak kalmasını“ amaçlayan yepyeni bir projeye başladı.

 -

  -08-12 Şubat 2021 tarihlerinde İspanya,   İtalya, Polonya, Çek Cumhuriyeti ülkeleri   proje  öğretmenleri ile Sancaktepe  Sabedin Türker   İlkokulu proje öğretmenleri Mümin SOLAK,   Gülsen BAŞAR CENGİZER, Sibel   GÜLEZGİN, Fatih İNCE ve Okul Müdürü   Yasemin GÜRSUN uzaktan eğitim yoluyla internet üzerinden  Online faaliyetlerde bulundular.

 

 

- Erasmus + projesinin 'nature and art' konulu   toplantısı koordinatör ülke İtalya'nın ev sahipliğinde   gerçekleştirildiler.  Ortaklar 'doğa ve sanat' konulu   daha önceden hazırlanmış video derslerini sırasıyla   sundu.  Öğretmen ve öğrenciler birlikte İngilizce   konuşarak doğa ve öğrenme temalı etkinlikleri   Online  olarak yaptılar.

 

Sancaktepe Sabedin Türker İlkokulu Müdürü Yasemin GÜRSUN;  Erasmus+ programlarının ana hedefleri arasında kişilerin becerilerinin ve istihdam edilebilirliğinin geliştirilmesi, eğitim - öğretim sistemlerinin modern bir yapıya kavuşturulması  ve her yaş ve her eğitim seviyesinden kişinin ihtiyaçlarına odaklanılmasının yer aldığını belirtti.

 

Proje ortağı ülkeler olan İspanya, İtalya, Polonya ve Çek Cumhuriyeti  Sabedin Türker İlkokulu öğretmenleri karşılıklı başarı dilekleriyle projenin son buluşması İtalya etabı ile yüz yüze ve uzaktan eğitim faaliyetleri sonlandırıldı ve devamında  Projenin raporlanması kısmına geçildi.

"Proje Web Sitesi:  https://naturallearn.wixsite.com/home"

 

 -Eğitim ve öğretim yolunda dünya medeniyetleriyle   buluşan ve yarışan tüm okullarımıza başarılar diliyoruz...

“I wish you success…”

ANADOLU YAKASI HABER