PETRONELLA ELMAPÜRESİ DİZİSİNİN İLK KİTABI ÇIKTI…

Çocuklar “Petronella Elmapüresi-Büyülendi ve Dondu Kaldı” kitabı ile sımsıcak bir hikaye okuyacak!

PETRONELLA ELMAPÜRESİ DİZİSİNİN İLK KİTABI ÇIKTI…

-Petronella Elmapüresi dizisinin ilk kitabı “Petronella Elmapüresi-Büyülendi ve Dondu Kaldı” The Çocuk Yayınları etiketiyle minik okurlarla buluşuyor.

Ödüllü yazar Sabine Städing’in yazdığı ve ödüllü çizer SaBine Büchner’in siyah beyaz çizimleriye katkı sağladığı “Petronella Elmapüresi-Büyülendi ve Dondu Kaldı” kitabı raflarda yerini aldı. Kitabın konusu, komşusu değirmen evine yeni bir ailenin taşınacağını öğrenen Petronella huzurunun bozulacağını düşünerek üzülür ve evin yeni sakinlerini kaçırmak için her yolu denemeye karar verir. Bir gün, beklemediği anda Pastakreması ailesinin sevimli ikizleriyle tanışır ve maceraları başlar. The Çocuk Yayınlarıyla etiketiyle çıkan 8 yaş ve üstü okurlar, yardımlaşmanın ve doğa sevgisinin önemini sımsıcak bir dille okuyarak Petronella’nın benzersiz ve sürükleyici maceralarıyla da keyifli bir heyecan yaşayacak.

Ödüllerle dolu bir kitap…

Başarılı ve ödüllü çizer SaBine Büchner’in çizimleriyle Lovely Books Leserpreis ve Leipziger Lesekompass ödüllerine sahip yazar Sabine Städing, yedi kitaplık Petronella Elmapüresi serisinin ilk kitabıyla çocuklara “Merhaba,” diyerek onları dostluğun sımsıcak hikâyesiyle buluşturuyor.

YAZAR HAKKINDA:

Sabine Städing, 1965’te Hamburg’da doğdu ve çocukken hikâyeler uydurmayı severdi. Cadı Magnolia hakkındaki üç kitabından sonra küçük cadı Petronella Elmapüresi’nin arkadaşlarıyla maceralarını yazdı.

ÇİZER HAKKINDA:

SaBine Büchner, 1964’te Wuppertal’da doğdu. Wuppertal’da iletişim tasarımı ve Babelsberg Film ve Televizyon Üniversitesi’nde animasyon eğitimi almadan önce bir çocuk evinde sosyal hizmet uzmanı olarak çalıştı. Çok sayıda kitap resimledi ve ayrıca kendi resimli kitaplarını yayımladı. Çalışmaları çeşitli ödüller aldı.

HABER: SELEN FİLİZ