PENDİK ELKA ORTAOKULU’NDAN E-TWINNING PROJESİ...

İlçemizin Elka Ortaokulu’nun Pandemi Konulu “Experıencıng The Pandemıc: The Student Experıence Of A Pandemıc” isimli E-Twınnıng Projesi başarıyla tamamlandı.

PENDİK ELKA ORTAOKULU’NDAN  E-TWINNING PROJESİ...

PENDİK ELKA ORTAOKULU’NDAN EXPERIENCE OF A PANDEMIC” İSİMLİ

E-TWINNING PROJESİ...

-Of A Pandemıc” isimli E-Twınnıng Projesi başarıyla tamamlandı.

 -2020-2021 Eğitim Öğretim yılı proje   çalışmaları kapsamında ilçemizin   okullarından Elka Ortaokulu, İstanbul   Yakuplu 125. Yıl İmam Hatip Ortaokulu,   Hatay Sebenoba Hacı Fuat Yılmaz   Ortaokulu, Çorum Merkez 23 Nisan   Ortaokulu, Çanakkale Eceabat Opet   Tarihe Saygı Ortaokulu  ve Polonya’dan   Szkoła Podstawowa nr 50 im. Emilii Plater birlikte ortak yürütülen “Experiencing the Pandemic: The Student Experience of A Pandemic” projesi başarıyla tamamlandı.

            

- Türk ve Polonyalı öğretmenlerle ortaklaşa düzenlenen ve iki ülkeden öğrencilerin online platformda buluşarak Covid-19 salgını hakkında nasıl hissettiklerini ve salgınla nasıl baş edebileceklerini paylaştıkları proje süreci sonuçlandı. Öğrenciler proje sayesinde  pandemi ile ilgili düşüncelerini işitsel, görsel ve yazılı olarak ifade etme olanağı buldu. Projeye katılan öğrenciler İngilizce becerilerini geliştirirken bir yandan da Web 2 araçlarını kullanmayı öğrendiler.

- İngilizce öğretmenlerimiz Gülçin ÖZDEMİR, Eda A. ŞİMŞEK, Siret KOYUNCU, Mustafa Ferhat BUĞDAYCI, Gülşah AYDENİZ ve Ewelina Szymańska ile İngilizce olarak gerçekleştirdikleri proje kapsamında, Türk ve Polonyalı öğrenciler Web 2 araçlarını kullanarak online platformda bir araya getirildi. Böylelikle hem projenin ana hedefi olan öğrencilerin Covid-19 salgını sürecinden mental anlamda nasıl etkilendiklerini, duygu ve düşüncelerini resim, poster, afiş, logo, video, kısa film, soru cevap gibi görsel; müzik ve şarkı söyleme gibi işitsel; kartpostal, mektup, yazı, okul panosu gibi yazılı olarak ifade etmeleri, hem de başka ülkeden yaşıtlarıyla etkileşimde olmaları, onlarla da duygu ve düşüncelerini paylaşmalarını sağladı.

- Yapılan anket çalışmaları velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin projeden çok memnun olduklarını ve projenin hedefine ulaştığını gösterdi.

ANADOLU YAKASI HABER