MÜBADELENİN 98’İNCİ YIL DÖNÜMÜNDE HÜZÜN ÇİÇEKLERİ 12’İNCİ DEFA TUZLA KIYILARINDA…

TUZLADER’in düzenlediği ‘Nüfus Mübadelesinin 98’inci Yıldönümü’ 29 ocak 2012 Cuma günü saat: 14.00’te Tuzla’da çeşitli etkinliklerle yâd edilecek…

MÜBADELENİN 98’İNCİ YIL DÖNÜMÜNDE HÜZÜN ÇİÇEKLERİ 12’İNCİ DEFA TUZLA KIYILARINDA…

Tuzla Sosyal Dayanışma Derneği (TUZLADER) Mübadelenin 98’inci yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Balkanların Evlad-ı Fatihanlarını, Yemen, Çanakkale ve Kurtuluş savaşlarımızın Aziz Kahramanlarını, Cumhuriyetimizin Koca Çınarlarını bu yıl Tuzla’da 12’incisi  gerçekleştirilecek anma töreninde bir kez daha sevgi, saygı, şükran, minnet ve rahmetle yâd edilecek.

TUZLADER’in  Kurucu Başkanı Nursen Temizel; “Bu yıl aynı zamanda derneğimizin (TUZLADER’in) kuruluşunun 30’uncu yılı. Pandemi sürecinde gerçekleştireceğimiz anma etkinliğimize katılacak olan tüm mübadillerimizi ve gönül dostlarımızı maske ve fiziki mesafeye itina göstererek 29 Ocak 2021 Cuma günü Saat: 14.00’te Tuzla Sosyal Dayanışma Derneği ve Tuzla Kent Mübadele Evi (Müze)’miz   önünde bekliyoruz” dedi.

29 Ocak 2012 Cuma Saat: 14.00’te yapılacak olan Anma programı; Tuzla Kent Mübadele Evi (Müze)önünde  toplandıktan sonra karanfillerle yürüyerek Tuzla Tören Alanında Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşu ve ardından İstiklâl Marşı okunduktan sonra çelenk bırakma töreni  yapılacak.  Mübadele Gemilerinin Karantina (Tahaffuzhane) kıyılarına mübadilleri indirdiği bölgede, savaşlarda ve göç yollarında kaybettiğimiz Atalarımız için düzenlenecek  olan anma  töreninde kültür mirasımızın anlam ve önemini STK başkanlarımız kısa konuşmalarla katılımcılarımıza anlatmaya çalışacaklar.

 

“ÇEKİLEN ACILAR BİR DAHA YAŞANMASIN” diye “HÜZÜN ÇİÇEKLERİ” denize bırakılarak program sonlandırılacak.

“TUZLADER-AKRİTAS GAZETESİNİN 30’UNCU SAYISINI MÜZE YA DA DERNEKTEN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ…”

ANADOLU YAKASI HABER