KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BALKONLARINIZI BAŞTAN YARATABİLİRSİNİZ

Havaların ısınmasıyla birlikte evlerin en çok sevilen mekanı balkonlar yeniden hayatımıza dahil oluyor.

KÜÇÜK DOKUNUŞLARLA BALKONLARINIZI BAŞTAN YARATABİLİRSİNİZ

-Bahar ve yaz aylarında keyifli kahvaltıların, romantik akşam yemeklerinin ve günün tüm yorgunluğunun atıldığı kahve saatlerinin ana mekanı olan balkonlar, sıcak havanın tadını doyasıya çıkarma fırsatı sunarken, evlerin de gözdesi olmayı başarıyor.

          BELLA MAISON KREAKTİF DİREKTÖRÜ HATİCE TAN

Hal böyle olunca balkonların dekorasyonu da bir hayli önem kazanıyor. Renklerin enerjisinden ilham alarak evlerin her bir köşesine yenilik katan Bella Maison’un Kreatif Direktörü Hatice Tan, küçük dokunuşlarla balkonları daha keyifli hale getirmenin yollarını açıklıyor.

      

Doğru seçimlerle kullanışlı bir alan yaratabilirsiniz…

Balkon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında mekanın büyüklüğüne göre uygun ürünlerin tercih edilmesi yer alıyor. Eğer balkon genişse zevke uygun olarak özgürce ürün seçimi yapılarak; çok daha konforlu bir alan yaratılabilir. Küçük balkonlarda ise daha sade ve minimal parçalara yer verilerek; son derece şık, düzenli ve huzurlu bir alan oluşturulabilir. İki kişilik olan tasarlanan ve şık bir görünüme sahip olan ahşap ya da mermer detaylı sehpalar seçilebilir. Aynı zamanda iki katlı tasarımıyla işlevsellik sunan sehpalar da ufak balkonlar için güzel bir seçenek oluyor.

  

Kendi doğanızı yaratın...

Yaz aylarında evin gözde mekanı olan balkonlarda ufak dekoratif değişiklikler yaparak, keyifli ve sıcak bir alan oluşturulabilir. İlk olarak dekorasyonda ön plana çıkan “doğaya dönüş” trendinden ilham alarak birbirinden farklı çiçek ve bitki türlerine yer vererek doğal bir ortam yaratılabilir. Balkonun büyüklüğüne ve zevke göre çiçekler farklı şekillerde konumlandırılabilir. Alan büyükse kiremit, metal ve mermer gibi farklı malzemelerden hazırlanan saksılarla şık bir görünüm elde edilebilir. Eğer balkon küçükse duvara asılan ahşap raflarda, balkon demirlerinden sarkan askılara ya da tavana sabitlenen saksı tutucularına çiçekler yerleştirilebilir. Bununla birlikte balkonun farklı köşelerinde hasır sepet ve puflara yer verilerek, daha da zengin bir görünüm elde edilebilir. Zeminde ise hem dekoratif hem de işlevsel yönüyle yaşam alanlarında sıklıkla tercih edilen kilimlere yer verilebilir. Bununla birlikte yazı anımsatan desen ve renklerle tasarlanan dekoratif yastıklarda da balkonların ruhu hızla değiştirilebilir.

  

Aydınlatma ile mekanın atmosferine farklılık katabilirsiniz…

Dekorasyonun bir diğer önemli parçası ise şüphesiz aydınlatmalar…. Balkonun dekoruna uygun olarak seçilen sarkıt lambalar ya da halatlı avizelerle daha etkileyici görünüm elde edilebilir. Aynı zamanda bulunduğu ortamı daha geniş göstermeye yardımcı olan ve dekorasyonda canlandırıcı bir etki yaratan lambaderler de tercih edilebilir. Balkonlarda sıcak ve samimi bir ortam yaratmak isteyenler ise farklı şekillerdeki mumlardan ya da rengarenk tasarlanan led ışıklardan faydalanabilir.

https://www.bellamaison.com/

HABER: RANA YARARBAŞ