KAHVE FESTİVALİ’NDE BELKIS’IN MUTFAĞI’NA BÜYÜK İLGİ

Kahve severleri bir araya getiren İstanbul Coffee Festival, 7-10 Ekim tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşti.

KAHVE FESTİVALİ’NDE BELKIS’IN MUTFAĞI’NA BÜYÜK İLGİ

-Kadın girişimci olarak bu yıl ki festivalde yerini alan Belkıs’ın Mutfağı’na katılımcıların ilgisi yoğundu.

Lezzetli, sağlıklı ve taze ürün seçimleriyle el yapımı ürünlerini festivalde tanıtan Belkıs’ın Mutfağı’nın kurucusu Belkıs Erden Tuncay düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Öncelikle kadın gücünden oluşan yetenekli ekibim ile festivalde olmaktan mutluyum.  Pandemi salgını nedeniyle iki yıl aradan sonra kahve severleri yeniden bir araya getiren 7.İstanbul Coffee Festival’de (İCF) bu yıl yer almaktan ve bu atmosferin bir parçası olmaktan gururluyuz.

Belkıs’ın Mutfağı’nda her reçete üzerinde detaylı olarak çalışılır, tüm malzemeler özenle seçilir ve sipariş üzerine üretilir ve taze bir şekilde tüketiciye servis edilir. Günümüzde sunileşen tüketim  JÖ alışkanlıklarının karşısında, doğal malzemeler ile sağlıklı beslenme üzerinde sürekli araştırmamız ve çalışmalarımız devam ediyor.

      

Belkıs’ın Mutfağının uzmanlık alanları; mevsiminde sebze meyveler ile sağlıklı ve lezzetli ürünler hazırlamak ilave olarak şekersiz, glütensiz, vejeteryan ve vegan beslenme, elma sirkesi ve fermantasyon ürünleridir.

     

Festivaldeki en önemli gözlemim, gençleri son derece bilinçli seçimler yapıyor olmasıydı. Zaman içerisinde ürün yelpazemizi geliştirmeye devam edeceğiz.”

“Belkıs’ın Mutfağı kişiye özel menü seçimleri, cateringler ve özel davetleri organize etmek isteyenler için doğru bir adres haline dönüşmüştür…”

ANADOLU YAKASI HABER