İSTANBUL HORASANLILAR DERNEĞİNE NEZAKET ZİYARETİ…

İstanbul Horasanlılar Derneği Başkanı Sait GÜNGÖR’ü ziyaret ettik, başarılar diledik.

İSTANBUL HORASANLILAR DERNEĞİNE NEZAKET ZİYARETİ…

“Pendik Kurtköy’deki dernek merkezine yaptığımız ziyarette Erzurum - Horasan’ın milli yemeği Cağ Kebabı yemek te varmış nasibimizde…

HER HAFTA AYRI BİR ETKİNLİK, KÜLTÜRÜNE SADIK BİR DERNEK…

Gazetemiz adına yaptığımız dernek ziyaretlerinin çoğunun tabela derneği olduğunu, bir kısmının Ramazan’dan Ramazana iftar sofralarında bir araya geldiklerini müşahede ettik. Elbette her derneğin yasal bir tüzüğü vardır, ona uymak ve gereğini icra etmek sorumluluk isteyen bir vazifedir. Fakat Erzurum-Horasanlılarının derneğinde ise Cağ Kebabı manzarası ve kültürel etkinliklerin çok farklı olduğunu gördük. Horasanlıların masalarda biraraya gelip hasbihal etmeleri dernekçilik adına imrenilecek bir tablo diyebilirim.

İstanbul Horasanlılar Derneği Genel Merkezinin Değerli Başkanı Sait Güngör’de beş parmağında on hüner maaşallah. Sait Başkan’da Gazetecilik, Esnaflık, Sivil Toplum ve Ahilik kültürü de var. 25 yıllık dostluğumuz süresince her daim yapıcı ve samimi tavırlarıyla bizleri kendine meftun eden bir kişiliği var. Sait Başkan bizlere gurbette her zaman birarada olmalıyız, kültürümüzü yaşamalı yaşatmalı ve çocuklarımıza örnek olmalıyız” dedi.

Erzurum usulü limonlu gırtlama çayımızı yudumlarken Başkan Sait Güngör, derneklerinde yaptıkları etkinlikleri bir bir sıraladı bizlere.

NENE HATUNUMUZA YARAŞIR BİR GELENEĞE BAĞLILIK…

Başkan Sait GÜNGÖR; “Erzurum yöresinin değerli aydınlarını, sanatçılarını derneğimize davet ederek her hafta ayrı bir etkinlik yapıyoruz. Cağ kebabımız bizlere ayrı bir tat veriyor. Pandemi kuralarına harfiyen uyuyor ve uyulmasını her misafirimize hatırlatıyoruz” dedi.

Ziyaretimiz esnasında karşılaştığımız Vitrin Gazetesi ve Erzurum Gazetesi İmtiyaz Sahibi aynı zamanda AYGAD (Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti) ’ın  Genel  Sekreteri Tahsin Kara ile de hasbihal etme fırsatı bulduk. Tahsin Kara ile gazeteciliğin sorunlarını ve geleceğini konuştuk.

Tahsin Kara; “Yerel gazeteciliğin oldukça meşakkatli ve yorucu bir çalışma olduğunu. Henüz ülkemizde yerel basının değerinin yeterince anlaşılamadığını ve yerel yönetimlerin de bu konuda ciddi manada destek veremediklerini belirtti. Günümüzde pandemi sürecinde oldukça maddi ve manevi sıkıntılar yaşadıklarını belirten Tahsin Kara; ilerleyen zamanda yerel yönetimler ve siyasilerimiz bu konuya duyarlı olurlar.  İnşallah böylelikle bu sıkıntılarımızın da ortadan kalkacağını ümit ediyorum” dedi.

Anadolu Yakası Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi İbrahim Dinç Başkan Sait Güngör’e  göstermiş oldukları nazik misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti. Burada gördüğüm Anadolu Misafirperverliği  hakikaten takdire şayanın da üzerindedir” dedi.

HABER: MUSTAFA ÇERÇİ