İSKİ - BASIN DUYURUSU…

Öncelikli olarak ifade etmek istiyoruz ki, bahse konu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

İSKİ - BASIN DUYURUSU…

Bazı basın yayın organlarında, İdaremizin Düzce’de gerçekleştirmiş olduğu çalışmalara dair olumsuz ifadeler yer almış, Kurumumuz görevlilerinin bölge muhtarlarını tehdit ettiği ifadelerine yer verilmiştir.

-Öncelikli olarak ifade etmek istiyoruz ki, bahse konu haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

- İdaremiz, “Melen Barajı Çevre Koruma Projesi Kapsamında Müteferrik Atıksu Arıtma Tesisi ve Kolektör Hattı İmalatı” işi çerçevesinde Düzce’nin Kaynaşlı İlçesinde 15 kilometre uzunluğunda atıksu kolektör hattı planlamıştır.

2020 yılı Temmuz ayında başlayan çalışmalarda, atıksu hattının 7.5 kilometrelik kısmı tamamlanmış, kalan 7.5 kilometrelik kısmının ise 2022 yılı Şubat ayında bitirilmesi öngörülmektedir.

Asfaltlama çalışmaları da kanalizasyon hattına paralel olarak sürdürülmektedir. Çalışmaların büyük kısmı tamamlanmış olup kalan bölüm ise 15 gün içerisinde bitirilecektir.

Proje tamamlandığında Melen Çayı’na gitmesi muhtemel atıksular toplanarak Düzce İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştırılacak, burada arıtıldıktan sonra da içmesuyu havzasının dışına deşarj edilecektir.

Öte yandan haberlerde yer alan İdaremiz görevlilerinin bölge muhtarlarını tehdit ettiği bilgisi de tamamen gerçek dışıdır.

Kamuoyunun bilgisine önemle arz ederiz!..

İSKİ

Kurumsal İletişim Şube Müdürlüğü

27.07.2021