İBRAHİM DİNÇ - AZİZ ŞEHİDLERİMİZ! İLAHİ MAKAMINIZDA RAHAT UYUYUNUZ…

Bizlere emanet ettiğiniz ‘Aziz Yurdumuz’ emin ellerdedir. Torunlarınız olarak bizler aynı ruh ve inançla vatanımızı, namusumuzu kanımızla, canımızla ebediyete kadar koruyacağız.

İBRAHİM DİNÇ - AZİZ ŞEHİDLERİMİZ! İLAHİ MAKAMINIZDA RAHAT UYUYUNUZ…

“Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,

Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır…”

AZİZ ŞEHİDLERİMİZ! İLAHİ MAKAMINIZDA RAHAT UYUYUNUZ…

Bizlere emanet ettiğiniz ‘Aziz Yurdumuz’  emin ellerdedir. Torunlarınız olarak bizler aynı ruh ve inançla vatanımızı, namusumuzu kanımızla, canımızla ebediyete kadar koruyacağız.

Bizler bu inanç ve imanla manevi huzurlarınızdayız…

Vatanımızı milli birlik ve beraberlik ruhuyla dünya medeniyetleri içerisinde en üst seviyeye çıkarmak azmiyle çalışıyoruz. Bugün orta açıklıklı, dünyanın en uzun projesi olan ‘1915 Çanakkale Köprüsü’ nü hizmete açmanın onurunu ve gururunu yaşıyoruz.

Bu devasa eser Avrupa ve Asya kıtasını 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferimizin 107.yılında birbirine bağladı. Bundan böyle hizmete açılan bu devasa eser şanlı tarihimizin anlamlı bu gününde her zaman birlikte yâd edilecektir.

Zaferler savaşta, barışta, ekonomide ve her alanda kazanılmalıdır…

Şanlı tarihimizi bu azim ve inançla yapılan dev eserler ve projelerle taçlandıracağız. 1915 Çanakkale köprümüzün üzerinden seneler geçse de asla unutulmayacak ve bu şanlı zaferimizin yıldönümünde her daim iftiharla yâd edilecektir.

Aziz Şehitlerimiz! And olsun bizler bu şaheserlere yeni eserler katarak büyüklerimizin bizlere çizdiği yolda sonsuza dek nesilden nesile aynı ruh ve inançla yürüyeceğiz.

Bu şaheseri bizlere kazandıran Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı,  yapımında emeği geçen tüm mühendislerimizi ve işçi kardeşlerimizi tebrik ediyor, bu vesile ile tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyoruz.

Çanakkale boğazımızın incisi “1915 Çanakkale Köprümüz“ ülkeme, Çanakkalelilere hayırlı ve uğurlu olsun inşaAllah.

ANADOLU YAKASI HABER