HÜSEYİN SÖZER - ZALİMLERE KARŞI MAZLUMLARLA BERABERİZ…

Türkler ; Tarih sahnesinde var olduğu günden beri zalimlere karşı mazlumların yanında yer almış, korumuş, himaye etmiştir.

HÜSEYİN SÖZER - ZALİMLERE KARŞI MAZLUMLARLA BERABERİZ…

İki milyar Müslümanın yaşadığı bir dünyada, Müslümanların kutsalı bir Ramazan ayında ve yine Müslümanların kutsal şehri Kudüs’te yaşanan bu caniyane zulüm asla affedilemez. Kendilerini Dünya’nın barış havarisi ve hakemi sanan, üç maymunu oynayan sözde medeni Batı’nın vurdumduymaz tavrı insanlığın nedenli çaresiz ve sahipsiz olduğunun en bariz göstergesidir.  Elbette bu yapılanlar tarih sayfalarına kara leke olarak geçecek ve nefretle yâd edilecektir.

Bizler asil bir milletiz. Millet olarak ne kadar iftihar etsek azdır. Türkler ; Tarih sahnesinde var olduğu günden beri zalimlere karşı mazlumların yanında yer almış, korumuş ve daima himaye etmiştir.

Mazlumların dilinde "Vefalı Türk geldi yine" cümlesi marşlarımıza konu olmuştur. Bugün dünyanın farklı bir çok yerinde, bazı ülkeler; insanlığı hiçe sayarak belli topluluklara zulüm yapmaktadırlar.

Şu günlerde gündemde olan terörist devlet İsrail'in yaptığı gibi. Kudüs'te yaşananlar hem İslam'a hem de insanlığa yapılan bir zulüm ve savaştır. Bunu eleştirmek, ölen masum çocukların intikamı için niyazda bulunmak, aşağılanan Müslümanlar için dua etmek, kimseyi Türklüğünden geri bırakmaz. Şartlar ne olursa olsun, Arap ülkelerinin Müslümanlığa karşı yapılan zulüme göz yummaları, ortadaki gerçeği değiştirmez. Siyonistlerle işbirliği yapan, Amerika'nın köpeği olan Arap kralları umurumda değil. Ahde vefası olmayan Arap hükümetleri de beni zerre kadar enterese etmiyor. Doğu Türkistan'da soykırım yaşayan Türkler de, Yemen'de açlıktan ölen çocuk da, Filistin'de Yahudi kurşunuyla ölen bebek de, Myanmar'da Budistlerin katlettiği Müslüman da masumdur. Buna sebep olanlar da zalimdir...

Bunun yanında; Doğu Türkistan, Musul, Kerkük, Telafer, Kafkasya, Kırım ve bir çok yer Türk'ün kanayan yarasıdır. Ve bu Türk yurtlarının bağımsızlığına kavuşma ülküsü Kızılelma'mızdır.  Birilerinin Türk yurtlarındaki zulmü görmezden gelmesi, bizlerin de mazlum Müslümanlara yapılan eziyeti görmeyeceğimiz anlamına gelmemeli. Resûlullah'ın emaneti olan Kudüs için tarafımız belli olmalı...

Velhasıl kelam Yüce Allah'ın laneti;  İsrail'in, Amerika'nın, Çin'in vetüm emperyalistleri üzerine olsun...

Bir gün yeryüzüne tekrardan Türk Milleti'nin hakim olması niyazı ile idrak edeceğimiz Mübarek Ramazan Bayramımızı tebrik eder; sevgiye, hoşgörüye ve huzura vesile olmasını dilerim.

Hüseyin SÖZER

Üsküdar Ülkü Ocakları Geçmiş Dönem Başkanı