HALİME AKDEMİRCİ - SERBEST KÜRSÜ...

İnsan farkına varmadan hayatında olumsuzluklara yön vermekte ; anlama kavramını zihninde barındırmadan, o ana odaklanmakta.

HALİME AKDEMİRCİ - SERBEST KÜRSÜ...
HALİME AKDEMİRCİ

 ELİF BEYDOĞAN'DAN DERLEME...

HALİME AKDEMRİCİ'NİN KALEMNNDEN... DERİN UYKUDAN UYANİŞ…            

İnsan farkına varmadan hayatında olumsuzluklara yön vermekte ; anlama kavramını zihninde barındırmadan, o ana odaklanmakta.

Acilen bir hayat yazı formatını hazırlamalı kendine…Okunur,  anlaşılır bir şekilde... Önce kendisi algılayıp sonra da çevresinde olup bitenleri haberdar etmeli.

Ardından yaşanır bir hayatı sürecek bütün olumsuzlukları sorgulamalı… Onları çözecek cevapları zihin dünyasına sürmeli. Kendi kabiliyetini açığa çıkaracak eleştiri oklarını açığa çıkarmalı ve bütün olumsuzlara dur diyecek güç ve kudrete kavuşmalıdır.

Bugün günümüzde kaç insan her günün kıymetinin sorgusunu şaha kaldırmakta? Şükürle kalbine mekik dokumakta? Bunlara odaklanıp yaşamı sorgulamakta.

Bu sorgulama, gücünün bittiği yerde durması değil, tekrar yola çıkmak için mola vermesidir.

Durması gereken yeri bilmeli insan…

 Yoksa, durduğu yer ayağının kaydığı yere dönüşür, gücü tükenir…Gücünü ve enerjisini tüketir insanlar, yorulur, kaybolur, yem olur gider.

Bir kalemin bir kağıttan anlayacağı en güzel duygu var olanı yaşamasıdır.

İnsan okur ama gözüyle sözüyle bakar,  fakat göremez. Herkes tadamaz anlatılmak istetenen esas duyguları…Kalemi tutan, deftere ilham katar, okur ve görür!..

Bir çiçek düşünün, dalında bir okyanus hayal edin, dört yanınızı saran hoşnut bir hava içinde kala kalır insan.

Düşünceler bile var ediliyorsa, yaşanacaklar neler var kılmaz ki…