EVCİL HAYVAN SAHİPLENİRKEN NELER BEKLİYORSUNUZ ?

Eve bir kedi yavrusu getirmek, sadece mobilyaların yeniden düzenlenmesini gerektirmez, aynı zamanda önceliklerin de biraz değiştirilmesini gerektirir.

EVCİL HAYVAN SAHİPLENİRKEN NELER BEKLİYORSUNUZ ?

- Şu an belki de kendinize “Eve bir kedi alayım mı?” diye soruyorsunuz. Bu, heyecan verici bir soru olmakla birlikte, aynı zamanda ciddiye alınması gereken bir sorudur.

 - Eve bir kedi almak büyük bir karardır, bu yüzden   tuvalet kabını ve oyuncaklarını almadan önce şu   soruları düşünün. Eviniz evcil hayvan için uygun   mu?  Bir kediye nazik davranılmasının önemi   hakkında oda arkadaşlarınız veya küçük   çocuklarınızla konuştunuz mu? Bu sorular sadece bir başlangıç. Yeni en iyi arkadaşınızı gelecek yıllar boyunca nasıl mutlu ve sağlıklı tutacağınıza ilişkin cevaplar ve faydalı bilgiler almak için daha fazlasını okuyun.

EVİNİZİ BİR KEDİ İÇİN HAZIRLAMAK …

 - Eve bir kedi yavrusu getirmek, sadece mobilyaların   yeniden düzenlenmesini gerektirmez, aynı zamanda   önceliklerin de biraz değiştirilmesini gerektirir.   Öncelikle, kimyasallar, temizlik maddeleri, giysiler,   ayakkabılar vb. gibi tüm tehlikeli ve değerli şeylerin   evde bulunmadığından veya ulaşamayacakları yerlere kaldırıldığından emin olmanız gerekir. Bu, dolapların kilitli, tezgah üstü ve yerlerin temiz olması ve elektrik kablolarının ortalıkta olmaması veya duvarlara sabitlenmesi anlamına gelir. Ayrıca, kediyi çocuklarla hemen bir araya getirmemeniz gerekir. Bu işi yavaş ve stressiz yapın böylece onlar aile içerisindeki yerlerini doğal olarak bulurlar. Evdeki diğer evcil hayvanlara gelince, bu iş daha incelik gerektirir. Evdeki diğer evcil hayvanlarınızın, yeni bir evcil hayvana ait bir oyuncağı veya nesneyi koklamasını sağlayarak işe başlayın ve daha sonra bu çabayı ilerleterek yeni evcil hayvanla bir araya gelme süresini artırmayı hedefleyin. Herkes birbirine iyice alışana kadar bu toplantıları sizin gözetiminizde yapın.

EVE ALMA SONRASI…

 - İlk kez eve bir kedi almak korkutucu olabilir, ancak   işe doğru adımla başlamak anlamında   yapabileceğiniz pek çok şey var. Temel ihtiyaçları   hazırlayıp (tuvalet kabı, mama, yatak, su kapları vb.)   onu rahat ettirin. Zehirli bitkileri ve bazı tehlikeli   oyuncakları ortamdan çıkartarak, temizlik malzemelerini kilitleyerek ve klozet kapağını kapatarak onun için güvenli bir ortam oluşturun. Birbirinizi tanıdığınızda, o size neyi sevdiğini ve sevmediğini zamanla ifade edecektir. Sadece işi yavaştan almayı unutmayın ve yeni keşfedilen dostluğa ait her anın tadını çıkartın.

 

YENİŞEHİR VET VETERİNER KLİNİĞİ

Yenişehir Mah. Mustafa Akyol Sok. No:11/133 Grup Center İş Merkezi

Pendik - İSTANBUL

Veteriner Hekim Şakir KARATAŞ    Veteriner Hekim Kemal OKTAY

WEB: yenisehirveteriner.com       İnstagram : yenisehirvetklinigi    Tel :0545 768 45 45