ELİF BEYDOĞAN - KADINA YÖNELİK HER TÜRLÜ ŞİDDETE HAYIR…

'25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü' vesilesiyle bir kez de olsa böyle önemli bir konuyu çok iyi anlatmak gerekir.

ELİF BEYDOĞAN - KADINA YÖNELİK HER TÜRLÜ ŞİDDETE HAYIR…

- Dinimizin, töremizin, medeniyetimizin ve değerlerimizin kadına şiddeti reddettiği insanlık dışı bu ayıbın her türlü yasal önlemler alınarak tüm dünyada tamamen yok olmasını diliyoruz.

Maalesef insan hakkı ihlali olan bu çirkin ve kaba davranış tüm dünyanın ortak sorunudur. Ülkemizde bu sorun her daim dile getirilmiş ve önlem alınması için de mücadele eden ülkelerin başında gelmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın da ifadesiyle bu çirkin davranışın, aynı zamanda annemizin, eşimizin, kızımızın hakkını, hukukunu, onurunu korumanın da mücadelesi olduğunu; kadına karşı şiddeti insani ve ahlaki değerlerimizi güçlendirerek inşallah tamamen ortadan kalkacağını belirttiler."

"Cennet anaların ayakları altındadır... Hadis-i Şerif"
Peygamber Efendimiz SAV; "Annenin payı üçtür, babanın payı birdir" buyuruyorlar.

Unutmayalım ki; kadınlarımızın kalbi, kadına yönelik şiddetin biteceği gün için atmaktadır. Bunu ortaya koyan en güçlü işaretler ise, sosyo-kültürel durumu ne olursa olsun bütün kadınlarımızın kız çocuklarını mutlak surette okutmak istemeleri ve çağdışı bir yaşamdan ülke ekonomisine katkı sağlayan, üretken bir yaşam biçimine geçiş için gösterdikleri çabadır.

ANADOLU YAKASI HABER GAZETESİ PENDİK TEMSİLCİSİ