ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİNİ ANLATAN SIMSICAK BİR HİKAYE “KİM FİLİNİ KAYBETTİ?”

Çocuklara hayvan sevgisini aşılayan, bir filin hikayesinin anlatıldığı “Kim Filini Kaybetti” kitabı The Çocuk Yayınları etiketiyle minik okurlarla buluşuyor...

ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİNİ ANLATAN SIMSICAK BİR HİKAYE “KİM FİLİNİ KAYBETTİ?”

Hayvan sevgisi özellikle küçük yaşlarda çocukların sosyal ve duygusal gelişimlerinde önemli bir yer tutmaktadır. Yazar Carla Irusta’nın çocuklara hayvan sevgisini küçük yaşta aşılamak için kitap, “Kim Filini Kaybetti?” The Çocuk Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı. Kitapta polisler, itfaiyeciler, muhabirler ve bir veteriner yer alıyor. Çocuklar, parkta neler oluyor? kim bu yabancı fil, nereden geldi? yabancı devle tanışmak ister misin? gibi soruların cevaplarını bulabilecek.

İnsanlara ve insanlığa dair ince mesajlar…

5 yaş ve üstü çocuklar için renkli çizimlerin yer aldığı kitap, şehir merkezine gelen yavru bir filin hikayesini konu ediniyor. Halkın meraklı bakışları eşliğinde korunacak yer arayan fil acaba nereden çıktı? Şehir sakinleri elbirliğiyle çaresiz fili korumak için çabalarken kendilerini unutulmaz bir maceranın içinde buluyor. Bir filin hikayesinin anlatıldığı kitapta insanlara ve insanlığa dair ince mesajlar yer alıyor.

HABER: SELEN FİLİZ