BAŞARILARLA DOLU BİR EĞİTİM ÖĞRETİM YILI…

E-Twinning projeleriyle uzaktan eğitim sürecine rağmen canlı derslerini atölyelere dönüştüren öğretmenler öğrencilerinin sosyal, akademik becerilerini geliştirmekle kalmayıp web 2.0 araçlarını da aktif kullanmalarını sağladılar.

BAŞARILARLA DOLU BİR EĞİTİM ÖĞRETİM YILI…

“eTwinning –eTwinning School –e Safety Label”

İLÇEMİZİN GURURU

Tuzla, Aydınlı İlkokulu 5 öğretmen ve 150 öğrencisi ile yer aldığı 4 projesini başarı ile tamamlayarak eTwinning Ulusal Kalite Etiketine layık görüldü.

‘Tekerlenen Tekerleme’, ‘Olmasaydı Ne Olurdu?’, ‘Hey Canlı Hikayeler’,Dijital Bayram’ projeleri ile Gülçin YILDIZ ÖZÜGÜL, Emel EROL, Ayşegül TAŞATAR, Dilman PAK BENGİSU ve Hülya EROL öğrencileriyle 10 ödülü göğüslediler. 

E-Twinning projeleriyle uzaktan eğitim sürecine rağmen canlı derslerini atölyelere dönüştüren öğretmenler öğrencilerinin sosyal, akademik becerilerini geliştirmekle kalmayıp web 2.0 araçlarını da aktif kullanmalarını sağladılar.

 

Pandemi sürecinde evde kalmak zorunda olan çocukların farklı şehirden akranlarıyla bir araya gelmesi, süreci daha sağlıklı yönetmelerini sağladı. Ayrıca velilerin de her çalışmada desteklerinin alınması projelerin başarılı olmasında bir diğer etken oldu.

‘Mutlu Çocuklar Güçlü Türkiye’ 2023 vizyonuyla temel alınan proje etkinlikleri öğrenciler tarafından özveri ve keyifle yapıldı.

Aydınlı İlkokulu aynı zamanda Avrupa okul topluluklarını tanıyan ‘e-Twinning School’ ünvanını iki yıldır devam ettirmektedir. Projenin mimarı öğretmenlerimiz, “Bizler tüm çalışmalarımızda öncelikle öğrenci odaklı olduğumuz için onların sosyal güvenliği kadar medya güvenliğini de önemsiyoruz. Bu nedenle ‘e-safety Label’yani ’internet güvenli kullanımı’ alanında bronz etikete sahibi” olduklarını ifade ettiler.

Erasmus Akreditasyon…

Okul Müdürü Yılmaz Kılıç; “Ayrıca İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ulusal Ajans Erasmus programı kapsamında Akreditasyona kabul edilen Tuzla ilçesindeki 11 okuldan biri olan okulumuzu eğitim şehri Tuzlamızın gururu yapan başarılı öğretmen ve öğrencilerimi tebrik ediyorum. Ulusal alanda başarı elde eden projemizi uluslararası boyuta ulaştırarak hem tecrübelerimizi aktarmak hem de farklı eğitsel yaklaşımlar öğrenme heyecanı içerisindeyiz. Yarışmaya katıldığımız ilk yıl belirli kriter ve  puanlama sıralamasına göre programa hak kazanmış olmak hem öğrencilerimiz hem de öğretmenlerimiz için büyük bir kazanç oldu” dedi.

OKULUMUZUN VE İLÇEMİZİN GURURU YILIN ÖĞRETMENİMİZ GÜLÇİN YILDIZ ÖZÜGÜL…

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin hayatını değiştiren, eğitimde üstün başarı göstermiş, fedakârlıkları ve özel nitelikleriyle farklılıklar ortaya koymuş, ’Mesleki Çalışmalarıyla Öne Çıkan Öğretmenler’ programı kapsamında Tuzla Aydınlı İlkokulu Öğretmeni Gülçin YILDIZ ÖZÜGÜL ‘Yılın Öğretmeni’ seçildi. 

Öğretmenimiz Gülçin YILDIZ ÖZÜGÜL 24 Kasım Öğretmenler Günü haftasında 81 ilin temsilcisi öğretmenleriyle birlikte Cumhurbaşkanlığı ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinliklerde İSTANBUL ilini temsil etmelerinden dolayı da okulumuz ve Tuzlamız adına ayrıca gururlandık.

TELAFİDE BEN DE VARIM…

Aydınlı ilkokulu Müdür Yardımcısı Tülay AKMAN;” 05.07.2021-31.08.2021 tarihleri arasında bakanlığımızın belirlediği faaliyetler çerçevesinde ‘Telafide Ben de Varım’ programına dahil olduk. Öğrencilerimiz; gruplar halinde ‘Zeka Oyunları, Halk Oyunları, Bitki Yetiştiriciliği, Yaratıcı Kitap Okuma, Bisiklet Kullanma, Masal Anlatıcılığı, Anadolu Çocuk Oyunları’ gibi  faaliyetlerde özveri ve gayretle aktif rol aldılar. Okul Müdür Yardımcısı Tülay AKMAN; ”Sınıf Öğretmenimiz Ayşegül TAŞATAR, Murat ŞAHİNTÜRK ve Zarife ÇIRAK’ a  teşekkür ederim. Tuzla İlçesindeki okullar arasında en fazla etkinlik yapmış olmaktan  ve en içerikli faaliyetleri öğrencilerimize sunmaktan gurur duymaktayız.

Faaliyetlerin gerçekleşmesinde bir çok kurum ile işbirliği yapan, materyallerimizi eksiksiz bir şekilde temin eden Okul Müdürümüz Yılmaz  KILIÇ ‘a  teşekkür ederiz” dedi.

Bu yarışmaya zemin hazırlayan, öğretmen ve öğrencilerimizi destekleyen Okul Müdürümüz Yılmaz Kılıç’ı, İlçe Miili Eğitim Müdürlüğümüzü, projenin mimarı öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.

ANADOLU YAKASI HABER